Copiii internați în Spitalul Județean de Urgență Buzău au primit daruri de Moș Nicolae

În Ajun de Sfântul Nicolae, Arhiepiscopia Buzăului și Vrancei prin preotul misionar Iulian Raicovici, de la capela din cadrul Spitalului Județean de Urgență Buzău, a împărțit daruri copiilor internați în Secția de Pediatrie și Chirurgie Pediatrică. Ce poate fi mai frumos decât să vezi zâmbete pe chipurile copiilor ? Parintele Iulian Raicovici, ajutat de personalul medical, a distribuit copiilor internați în cele două secții ale spitalului pachetele cu dulciuri și fructe.

În total, 60 de copii au primit daruri. Moș Nicolae și-a fãcut o tradiție ca, în fiecare an, sã viziteze pe cei aflați în suferință la Spitalul Județean de Urgență Buzău.

Conducerea Spitalului aduce mulțumiri Arhiepsicopiei Buzăului și Vrancei, parintelui Iulian Raicovici pentru acest gest frumos, care a adus atâta bucurie și zâmbete pe chipurile micuților pacienți.