Somaco Grup Prefabricate a donat SJU Buzău 25.000 de euro

În prag de sărbători, grupul de firme SOMACO GRUP PREFABRICATE a donat S.J.U. Buzău suma de 25.000 euro. Donația a constat în bunuri şi bani, atât pentru extinderea reţelei de oxigen - întrucât nevoia noastră de asigurare a oxigenului pentru pacienţi este tot mai mare - cât şi pentru materiale şi dispozitive care ajută la distribuirea oxigenului precum şi 5 concentratoare de oxigen.

Pe această cale, conducerea Spitalului Județean aduce mulţumiri pentru inițiativa lăudabilă a reprezentanților grupului de firme SOMACO GRUP PREFABRICATE de a ne susţine în aceste momente dificile, în eforturile de a acorda îngrijiri medicale de calitate cetățenilor județului Buzău.

De asemenea, mulţumim firmei SC FARM ALEX SRL Buzău care a donat S.J.U. Buzău un termostat pentru plasma folosită pacienţilor confirmaţi cu COVID-19.