Congresul European de Neurologie
Lisabona, 16-19 iunie 2018

iun

În perioada 16-19 iunie 2018, la Lisabona, Portugalia, va avea loc Congresul Academiei Europene de Neurologie (EAN). Tema principală a ediției din acest an a conferinței va fi „Neurogenetica”.

Diagnosticul și tratamentul utilizează din ce în ce mai mult metode genetice. Scopul congresului este acela de a evidenția aspectele clinice utile ale medicinei genetice în domeniul neurologiei. Ca și la edițiile precedente ale congresului, vor fi aduse în prim plan evoluțiile recente și știrile din neurologia clinică. Selecția programului educațional s-a desfășurat în baza unui curriculum educațional adaptat pentru ultimii 5 ani de cercetări. Acest curriculum acoperă toate aspectele importante pe care un neurolog trebuie să le învețe și să le actualizeze în această perioadă.

Din partea Spitalului Judeţean de Urgenţă Buzău, la acest congres va participa Dr. Diacenco Alina Mirela - medic primar neurolog, şef Secţie Neurologie.

Noutăţi

19 octombrie
Modificări medici de gardă Ortopedie
19 octombrie
Modificări medici de gardă O.R.L.
17 octombrie
Medici de gardă luna noiembrie A.T.I.

Str. Stadionului, nr. 7, 120140, Buzău, România.

URGENŢE: 112

Centrale