Congresul Naţional De Otorinolaringologie și Chirurgie Cervico-Facială

06-09 iunie 2018, Arad

În perioada 06-09 iunie 2018 va avea loc Congresul Naţional de Otorinolaringologie și Chirurgie Cervico-Facială cu Participare Internațională.

Manifestarea se organizează sub egida Societăţii Române de Otorinolaringologie şi Chirurgie Cervico-Facială (SORLCCF), având alături Universitatea de Vest „Vasile Goldiş” Arad.

Conform tradiţiei deja constituite, în preambulul congresului va avea loc și cursul pre-congres – pentru argumentarea abilitaților operatorii. Congresul cuprinde conferinţe plenare, simpozioane, dezbateri, sesiuni de comunicări axate în principal pe tratamentul afecţiunilor ORL.

Din partea Spitalului Judeţean de Urgenţă Buzău va participă Dr. Bâldea Vasilica - medic primar şi şef secţie O.R.L.

Vom reveni cu mai multe informații !