Colegiul Medicilor Buzău, în colaborare cu Consiliul Judeţean Buzău, oferă echipamente de protecţie pentru medicii Colegiului Medicilor Buzău

apr
Dr. Ion Japie

Colegiul Medicilor Buzău, reprezentat prin preşedinte Dr. Ion Japie, în colaborare cu Consiliul Judeţean Buzău, reprezentat prin preşedinte Petre Emanoil Neagu, au încheiat un protocol de colaborare pentru achiziţia de materiale de protecţie în valoare de 100.000 de lei, constând în 620 cutii măsti de protecţie şi 620 cutii cu mănuşi de protecţie, disponibil financiar al Colegiului Judeţean al  Medicilor Buzău, diferenţa fiind susţinută de către Consiliul Judeţean Buzău, de la bugetul propriu.

Materialele de protecţie achiziţionate vor fi repartizate fiecărui medic, membru al Colegiului Medicilor Buzău.

Distribuiți